T, 28. juuli | Palade loodushariduskeskus (Soera talu)

Soera talumuuseumi suitsusaun

Soera talu suitsusaun köetakse kuumaks 28. ja 29. juulil. Mõnusa leili tarvis õpetatakse vihaoksi valima ja ühte õiget vihta tegema. Võta pereliikmed ja sõbrad kampa ning naudi ehedat Hiiumaa suitsusauna leili.
Kuum saun on juba broneeritud kuid Soera õu ja töötoad kell 11-18 on kõigile avatud!

Aeg ja koht

28. juuli 2020 11:00 – 18:00
Palade loodushariduskeskus (Soera talu), Palade, 92301 Hiiumaa

Ülevaade

Korraldaja: Palade Loodushariduskeskus

Kontakt: Karin Poola / +372 53 422 087 / paladelhk@gmail.com

Saunakorra hind: 70€ /1,5h (tasumine arvega või kohapeal sularahas)

Optimaalne saunaliste arv:  kuni 4-6 inimest

Sooääre talu (nii oli talu esialgne nimi) ajalugu ulatub vähemalt 200 aasta taha. Praeguse rehielamu vanim osa on XIX sajandi esimesest poolest pärit muldpõrandaga rehetuba, kus elati ja sügiseti vilja kuivatati. Elutuba koos kambritega on ehitataud XIX sajandi teisel poolel.

Talumuuseumi kompleksi kuuluvad veel suitsusaun, paargu ehk suveköök,  kaks aita, kelder, tõllakuur ja söögimaja (endine laut). Säilinud on ka vana salvkaev. Kõigis neis hoonetes eksponeeritakse tööriistu ja endisaegses majapidamises vajaläinud tarbeesemeid. Soera on XIX sajandi tüüpiline Hiiu saare majapidamine.

Soera Talumuuseum moodustab 2016. aastast alates Palade Loodushariduskeskusega ühtse loodusõpet korraldava keskuse, kus tegevused toimuvad suvehooajal Soera talu õuel, talus, aitades ja õpitoas.

Lisaks muuseumituurile on võimalik osaleda pärandkultuuri ja looduseõppega seotud programmides.

Hinna sees on ka kohalikust ürdiaiast korjatud taimedest lõhnakotikeste valmistamise töötuba ning muuseumi tutvustus tervele seltskonnale.

Töötoas õpime tundma erinevaid maitse-ja ravimtaimi. Valmistame lihtsaid lõhnakotikesi. Lõhnavad taimelehed ja õied korjab iga osaleja ise Soera väikeset taimeaiast. Valmis lõhnakotike saab juurde kaunistuse ja väikese sildi kotikeses olevatest taimedest.

Lõhnakotikese valmistamine on jõukohane ja huvitav ka lastele.

Kui soovite töötubadest osa saada ja ise oma saunaviha valmis teha, soovitame olla kohal vähemalt tund enne saunakülastuse aega.

Võta pereliikmed ja sõbrad kampa ning naudi ehedat Hiiumaa suitsusauna leili.

Kuum saun on juba broneeritud kuid Soera õu ja töötoad kell 11-18 on kõigile avatud!

Jaga seda üritust

© 2020 by Weel OÜ  Kontakt: andres@weel.ee