L, 01. aug | MÕISA PEAHOONE

Puidu biokahjustused. Ehk - seened ja sitikad maja ning mööbli kallal

Teabepäeval räägime erinevatest biokahjustustest lähemalt põhimõttel põhjus-seos-tagajärg ja muidugi arutleme sel igavese küsimuse teemal – mis ma nüüd tegema pean? Lektor: Marike Laht (Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimisosakonna juhataja)
Registreerumine suletud

Aeg ja koht

01. aug 2020 14:00 – 15:30
MÕISA PEAHOONE, Suuremõisa mõis, 92302 Hiiumaa

Ülevaade

Me arvame, et elame oma majas vaid oma perega, aga reaalsuses leiab ka suur hulk elusorganisme tee meie elamisse. Kuna need organismid ja tingimused, kus nad tegutsevad on erinevad, siis on ka biokahjustuste suurus ja toime varieeruv. Reeglina märkame putukkahjustusi, mida tekitavad erinevates arengustaadiumites vastsed, kui näeme puitu näritud väljalennuavasid ja näripuru värskeid kuhjakesi.

Teabepäeval räägime erinevatest biokahjustustest lähemalt põhimõttel põhjus-seos-tagajärg ja muidugi arutleme sel igavese küsimuse teemal – mis ma nüüd tegema pean?

Teemad:

  • Miks "kostilised" kipuvad minu elamisse?
  • Kes nad on - seened, millised, kus ja miks (ka hallitusseened)?
  • Mardikad - millised ja miks, või kes tegelikult?
  • Mida ma ise teha saan?

Lektor: Marike Laht (Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimisosakonna juhataja)

Marike Laht asus peale Leningradi V. A. Serovi kunstikooli restaureerimiseriala lõpetamist 1981. aastal tööle Eesti Riiklikusse Vabaõhumuuseumisse kunstnik-restauraatorina. Aja jooksul on asutus mitu korda oma nime muutnud ja nüüdseks on nimetuseks SA Eesti vabaõhumuuseum. Sama on toimunud ka ametinimetusega: restauraatorist on saanud konservaator. Alates 2005. aastast on Marike konserveerimisosakonna juhataja. Aastatel 2010-2013 oli seotud Fabbi projektiga. Oma igapäevatöös keskendub suures osa just biokahjustustega seotud probleemidele, sest kõik on seotud kõigega.

Osalustasu: 5 eurot. Saab tasuda kohapeal sularahas

Rohkem infot vanade majade nõustajate võrgustiku kohta: https://www.maamaja.eu

Lisainfo: Aune Mark, aune.mark@evm.ee, 52 38 397

Korraldaja: EVM maaarhitektuuri keskus / Centre of Rural Architecture

Registreerumine suletud

Jaga seda üritust

© 2020 by Weel OÜ  Kontakt: andres@weel.ee